Kiedy stosować microblading brwi?

Dzięki gwiazdom, których brwi są równie słynne jak ich właścicielki (Cara Delevingne czy Brooke Shields), wyraziste brwi są obecnie pożądane bardziej niż kiedykolwiek. Jeśli nadmiernie wyskubywałaś sobie brwi lub pragniesz osiągnąć efekt wypełnienia bez potrzeby wykonywania codziennych zabiegów, microblading to wybór dla ciebie!

Dzięki microblading brwi są zdecydowanie ciemniejsze oraz bardziej wypełnione, tworząc jednocześnie wrażenie subtelności… nie chcesz przecież, aby twój codzienny makijaż wyglądał zbyt ostro, prawda? Brwi stworzone metodą z podcieniem – najlepszy wybór!

Na czym polega microblading?

Microblading to rodzaj makijażu półpermanentnego, wykonywanego za pomocą małego narzędzia posiadającego od 6 do 14 mikroigieł, którym zawdzięcza ono swoją nazwę – microblade (mikroostrze).

Czym zabieg różni się od tatuowania brwi?

Microblading brwi to zabieg iniekcji pigmentu w błonę podstawną naskórka – warstwę oddzielającą naskórek od skóry właściwej – dający efekt wypełnienia brwi. Makijaż permanentny wykonywany jest za pomocą zasilanego urządzenia, podczas gdy microblading wykonuje się małym, ręcznym narzędziem trzymanym jak długopis. Zabieg opiera się na metodzie włoskowej. Salony zajmujące się microbladingiem korzystają podczas wykonywania zabiegów z pigmentu, a nie z tuszu. Pigment ma gęstszą konsystencję i zwykle lepiej utrzymuje się na miejscu, w przeciwieństwie do bardziej wodnistego tuszu. Większość pigmentów utrzymuje się w skórze przez 1-2 lat, przy czym efekt zależy od typu cery i stosowanych środków pielęgnacji. Nie ma mowy o podskórnych „wyciekach” – rysunek jest wyraźny i sprawia wrażenie naturalnego. Pigment podlega procesowi jaśnienia wraz ze złuszczaniem się skóry.

Czy microblading boli?

Przed rozpoczęciem zabiegu, miejsce pokrywane jest kremem znieczulającym w celu zmniejszenia dyskomfortu, następnie stosowany jest płynny anestetyk. Możesz odczuwać lekki dyskomfort, zabieg jako taki jest jednak bezbolesny.

Jak wygląda pierwsza sesja?

Podczas pierwszej sesji (trwającej ok. 1,5 godzin), projektujemy kształt twoich brwi w oparciu o budowę łuku brwiowego, rozstaw oczu, kształt twarzy oraz wiele innych czynników. Następnie wybieramy pigment. Po ustaleniu kształtu oraz pigmentu, zostaniesz miejscowo znieczulona kremem lidokainowym.
Po zabiegu będziesz mogła cieszyć się nowymi brwiami bez potrzeby izolowania się od świata. Większość klientek może wyjść na ulicę bezpośrednio po zabiegu i oczarować świat swoimi brwiami. Co prawda, nowe brwi są początkowo ciemniejsze, ale bez obaw – po 2-3 tygodniach nabiorą właściwego koloru.
4-6 tygodni po pierwszej wizycie można dokonać poprawek. Nie zawsze są one konieczne, niemniej mogą okazać się pomocne w celu zapewnienia, że pigment pozostaje w naskórku i nie przenika do innych warstw lub nie zanika.

Microblading: Ile się utrzymuje?

Bez poprawek pigment utrzymuje się przez 12-18 miesięcy.

W jaki sposób microblading zyskał tak dużą popularność w tak krótkim czasie?

Trendy się zmieniają, brwi wciąż pozostają jednak stałym elementem twojej twarzy. Pełne, wyraźne brwi królujące w latach 80-tych wróciły do łask. Microblading brwi to obecnie najszybciej rozwijająca się na świecie technika zabiegów poprawiania brwi. Korzystają z niej nawet ci, którzy nigdy nie brali tego wcześniej pod uwagę (zarówno kobiety, jak i mężczyźni). Opcja zmiany wyglądu i stylu co 12-18 miesięcy, bądź z uwagi na nowe trendy, sprawia, że ludzie poddają się zabiegowi bez obaw, w przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu.

Przeciwwskazania do stosowania microbladingu

Przeciwskazania dotyczą szczególnych przypadków, w których zabieg wymaga zgody lekarza. Obejmują one takie choroby jak nowotwory, hemofilię czy zapalenie wątroby.
Jednym z najczęstszych pytań jest to, czy zabieg jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Nie wykonujemy zabiegu u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących.

Efekty microbladingu przed i po

Brwi Cena Promocja
metodą cienia 700 zł 350 zł
metodą cienia ombre 750 zł 375 zł
metodą włoskową 900 zł 450 zł
metodą włoskową + podcień 1000 zł 500 zł
metodą microblading 700 zł 350 zł
metodą autorską 1100 zł 550 zł (połączone dwie techniki microblading + metoda maszynowa, efekt włosków 3D z cieniem)

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08